Doradztwo w dofinansowaniach unijnych

Unia Europejska w latach 2014 – 2020 przeznaczy 20 mld euro na rozwój przedsiębiorstw w państwach członkowskich w ramach programu Europa 2020. Już teraz w Polsce przedsiębiorca znajdujący się w sektorze MŚP (Małych Średnich Przedsiębiorstw) ma 254 możliwości wsparcia unijnego. Dlaczego więc powszechnie ubieganie się o dofinansowania z Unii jest uważane za trudne i czasochłonne? Bo takie w istocie jest. Dla większości właścicieli firm czas jest powodem w rezygnowaniu z ubiegania się o dotacje. Dlatego nasza kancelaria odgrywa bardzo ważną rolę – poprzez wsparcie pomagamy rozwijać się firmom. 

Nie tylko papierkowa pomoc 

Nie zajmujemy się tylko sporządzaniem dokumentów czy przedstawianiem firmom listy papierów, które będą potrzebowały. Tak naprawdę wcześniejsze zdanie opisuje sam koniec współpracy z nami. Na początku poznajemy przedsiębiorcę, który przyjdzie do nas z pytaniem o fundusze. Sprawdzamy wszystkie opcje jakie są w jego zasięgu, do opcji dobieramy wymogi unijne, przedstawiamy je. Następnie po konfrontacji z przedsiębiorcą decydujemy, czy jest on w stanie sprostać wytycznym czy należy szukać czegoś innego. 

W przypadku gdy zwraca się do nas firma z niekompletnym pomysłem inwestycyjnym, my – bazując na długim doświadczeniu pomagamy dokończyć plan, stworzyć projekt i z jego pomocą ubiegać się o środki unijne. Bardzo często przychodzą do nas przedsiębiorcy, którzy słyszeli o środkach z Funduszów Unijnych jednak nie wiedzą gdzie szukać informacji, my taką informacje im dajemy. 

Gdy terminy gonią 

Oprócz części doradczej, jesteśmy też pośrednikiem. Przychodzą do nas firmy z gotowymi planami inwestycyjnymi, pomysłami na strategię oraz wybranymi programami dofinansowań. Jedyne czego im wtedy brakuje żeby dopiąć cały proces to czas. Wszelkie papiery, wnioski, zaświadczenia, terminy bierzemy na siebie. Pośredniczymy między firmą, a instytucją przyznającą fundusze. Jesteśmy wsparciem merytorycznym w zrozumieniu przepisów, wymogów, terminów.

Dlaczego wsparcie na etapie pozyskania funduszy jest ważne

Podstawą do efektywnego korzystania z możliwości jakie daje Unia Europejska, między innymi w ramach programu Europa 2020, jest zrozumienie przepisów. To często właśnie ten aspekt jest najtrudniejszy dla firm. Ilość wymogów jakie stawia przed przedsiębiorcą UE są na tyle duże, że jest to często powodem do zaniechania starania się o pomoc. Jesteśmy właśnie po to, aby te przepisy tłumaczyć na język prostu do zrozumienia dla każdego. Według nas zrozumienie jest kluczową kwestią do odpowiedniego korzystania z funduszy. 

Co zyskują firmy na współpracy z nami

Oprócz samych funduszy, których pozyskanie jest celem całego przedsięwzięcia jesteśmy w stanie zaoferować coś więcej:

  • Dokładne wprowadzenie w „tematykę” Funduszy Unijnych – opowiemy dokładnie jakie programy, jakie projekty, od kiedy, do kiedy są w ofercie UE.
  • Po ogólnym opisaniu całości – Funduszy Unijnych – przejdziemy do stricte sytuacji z jaką przyszła do nas firma. Sprawdzimy możliwe opcje, które są w zasięgu przedsiębiorstwa, pokażemy kolejne jakie mogły by być, skonfrontujemy wymagania unijne z rzeczywistością jaka panuje w firmie a następnie zdecydujemy, która opcja jest najlepsza.
  • Gdy już będziemy mieć wybrany program unijny – wszelkie dokumenty, wnioski czy terminy zostaną po naszej stronie. My będziemy zajmować się wszystkim aż po decyzje o przyznaniu. 
  • Ponad to wyjaśnimy wszelkie wątpliwości jakie niesie ze sobą staranie się o dofinansowanie. 

Mając na pierwszym miejscu zadowolenie Państwa – do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, gwarantujemy pełen profesjonalizm i wsparcie na każdym etapie pretendowania o wsparcie z UE.